CURANATURA
Curanatura.sk facebook

ZDRAVÁ A PRÍRODNÁ ZUBNÁ KEFKA!
Vieme, že pre zachovanie pevného zdravia sa musíme starať rovnako ako o seba tak aj o svoje okolie. Pri výrobe zubných kefiek CURANATURA dávame najvyšší dôraz na zodpovedný prístup k životnému prostrediu a trvalo udržateľnej spoločnosti. Bambusový háj Preto sme pri voľbe materiálov pre naše kefky postupovali podľa overených vedeckých dôkazov, no vždy v súlade s dobrým svedomím a presvedčením. Každá časť kefky CURANATURA je vyberaná podľa týchto kritérií ako najlepšia z najlepších možností. Podarilo sa nám vytvoriť zodpovednú ekologickú kefku, ktorá je vyrobená z BAMBUSU (rúčka kefky, štetinky na kefke CURANATURA BAMBOO), NYLONU 4 (štetinky na kefke CURANATURA HEALTH), recyklovaného papiera (VŠETKY nami používané obaly) a netkanej textílie (vnútorný hygienický obal kefky). Použité materiály sú BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÉ. Bambusové a papierové časti sú 100% prírodné materiály a prestížne vedecké štúdie dokazujú možnosť kompostovania nylonu 4 v pôde a komposte, kde vzorka nylonu 4 bola plne mikrobiologicky rozložená za 4 mesiace. Výhody a ekologické prednosti nami použitých materiálov sú nasledovné:


-- BAMBUS --
Veľká časť našich kefiek (v prípade CURANATURA BAMBOO celá kefka) je vyrobená z bambusu. Konkrétne rúčka z bambusových vlákien a štetinky z bambusovej celulózy. Bambus je už dlho považovaný za najekologickejší materiál pre priemyselnú výrobu, či už textílií, vlákien, alebo celulózy. Takmer celá produkcia bambusu na svete pochádza od spoločnosti Chemické vlákna Hebei Jigao a je pestovaná na kontrolovanej plantáži pri dodržaní medzinárodných štandardov pre označenie Organic (BIO) = 100% prirodzený rast pre každý bambus bez akýchkoľvek chemických pesticídov. Firma vlastní certificáciu Oeko-Tex 100, takže je pravidelne testovaná a zaručená absencia akýchkoľvek stôp chemikálií ktoré môžu spôsobovať hrozbu pre ľudské zdravie.

BAMBUS JE POVAŽOVANÝ ZA JEDNU Z NAJEKOLOGICKEJŠíCH PRIEMYSELNE VYUŽÍVANÝCH RASTLÍN! PREČO? Čítajte TU!


-- NYLON 4 --
Výsledky prestížnych japonských štúdií potvrdili, že nami použitý materiál, nylon 4, je ľahko rozložiteľný v prírode. Nylon 4 bol v použitej zmesi kompletne rozložený za 4 mesiace. Nylon je vyslovene preferovaný materiál pre štetinky zubnej kefky podľa štandardov Sympózia dentálnej hygieny. Práve tento typ nylonu teda činí zubnú kefku CURANATURA HEALTH tou zdravou voľbou.


-- PAPIER --
Recyklovaný papier je tou najzelenšou voľbou, ktorú sme pre obaly našich kefiek mohli zvoliť. Obal obsahuje množstvo informácií o kefkách CURANATURA, dá sa znova použiť na uschovanie kefky alebo ľubovoľného malého predmetu a ak už preň nemáte využitie, jednoducho ho môžete vložiť do triedeného odpadu. Tento materiál je zároveň naším odkazom pre našu planétu - záleží nám na svojom okolí a na svete, ktorý pripravujeme pre svoje deti.CURANATURA 2013; Email: curanatura[at]curanatura.sk