Zubná Kefka

Predstavujeme Vám sériu prírodných zubných kefiek CURANATURA. Na Slovenskom trhu ide o jedniečný produkt, v ktorom sme pre Vás dokonale skĺbili najlepšie zdravotné vlastnosti zubnej kefky spolu s ekologickou šetrnosou.

— CURANATURA HEALTH — mäkké nylonové štetinky

Táto zubná kefka je vyrobená z tepelne ošetreného bambusu pestovaného trvalo udržateľným spôsobom. Ako jedna z mála kefiek na trhu spĺňa do bodky požiadavky uložené Svetovým Sympóziom orálnej hygieny. Štetinky sú najjemnejšie (soft) podľa SOH, s hrúbkou 0,15 mm a hustotou 50 štetín na otvor. Môže by použitá aj na čistenie citlivých zubov a ďasien. Vyrobené sú z biologicky rozložiteľných nylonových vlákien s prímesou ricínového oleja a kefka ako celok je bezozvyšku ekologicky kompostovateľná. Neobsahuje prímesi ftalátov ani Bisfenolu A. Obal je vyrobený z recyklovaného papiera. 

— CURANATURA BAMBOO — extra mäkké bambusové štetinky

Táto zubná kefka je vyrobená z bambusu. Rúčka je z tepelne ošetreného bambusu pestovaného trvalo udržateľným spôsobom. Štetinky sú vyrobené z extra jemných (extra soft)obnoviteľných biologicky rozložiteľných prírodných vlákien z bambusovej celulózy s hrúbkou 0,13 mm a hustotou 80 štetín na otvor. Vďaka jej mäkosti je vhodná pre zdravé čistenie zubov a je obzvl᚝ť odporúčaná pre čistenie citlivých zubov a ďasien. Kefka ako celok je bezozvyšku ekologicky kompostovateľná. Neobsahuje prímesi ftalátov ani Bisfenolu A. Obal je vyrobený z recyklovaného papiera. 

Detská kefka — CURANATURA JUNIOR — extra jemné bambusové štetinky

Táto detská zubná kefka je vyrobená z bambusu. Štetinky sú mäkké, do rovna zastrihnuté so zaoblenými koncami, ktoré dôkladne vyčistia zúbky aj ďasná. Vyrobené sú z extra jemných (extra soft) biologicky rozložiteľných obnoviteľných prírodných vlákien na báze bambusovej celulózy s hrúbkou 0,13 mm a hustotou 80 štetín na otvor. Rúčka je z tepelne ošetreného bambusu pestovaného trvalo udržateľným spôsobom a kefka ako celok je bezozvyšku ekologicky kompostovateľná. Náš výrobok je zdravá voľba, neobsahuje prímesi ftalátov ani Bisfenolu A. Obal je vyrobený z recyklovaného papiera.

— CURANATURA CARBON — mäkké uhlíkové štetinky

Táto zubná kefka používa prírodné štetinky na báze uhlíkového vlákna, ktoré vzniká špeciálnou vysokoteplotnou úpravou bambusu. Obsahujú mikročiastočky aktívneho uhlia, ktoré napomáha prirodzene bieliť zuby a dezinfikovať ústnu dutinu. Používa mäkké štetinky o hrúbke vlákna 0,15mm. pocitovo sú však jemnejšie ako Curanatura HEALTH v tej istej jemnosti. Kefka je zostavená podľa požiadaviek Sympózia orálnej hygieny (SOH). Kefka ako celok je bezozvyšku ekologicky kompostovateľná. Neobsahuje prímesi ftalátov ani Bisfenolu A. Obal je z recyklovaného papiera. 

Kefky CURANATURA boli vyvinuté s cieĽom vytvori zdravotne ideálnu zubnú kefku pre jej používateľov. Pýšia sa mottom “Zdravá zubná kefka!”. Toto tvrdenie je o našich kefkách pravdivé hneď z niekoľkých pohľadov. Ukážme si prečo:

— VÝBORNÉ ČISTIACE VLASTNOSTI KEFKY —  
Zubné kefky CURANATURA sú, ako jedny z neveľa kefiek na našom trhu, dizajnované podľa presných špecifikácií pre zdravotne čo najideálnejšiu zubnú kefku, stanovených na Sympóziu dentálnej hygieny.

— PERFEKTNÉ ZLOŽENIE KEFKY —  
Výber materiálov pre zubnú kefku CURANATURA podlieha prísnym zdravotným kritériám. Všetky použité materiály (vrátane obalu) sú absolútne v súlade so zdravým životným štýlom, neobsahujú ŽIADNE prímesy ani stopy nebezpečných chemických zlúčenín – vrátane FTALÁTOV ani Bisfenolu A (celkom bežných v mnohých spotrebiteľských produktoch), ŽIADNE FARBIVÁ a sú 100% ekologicky nezávadné.

— KVALITNÉ SPRACOVANIE RÚČKY —  
Rúčka kefky je vyrobená z Vlákien bambusovej trstiny. Povrch je špeciálne tepelne upravený. Použitie tohto materiálu má viacero výhod:

 Bambus ako prirodzene najrýchlejšie rastúca rastlina na planéte obsahuje látku zvanú bambusový-kun, ktorá je prirodzene antibakteriálna a antimikrobická. To znamená, že bambus má prirodzenú ochranu proti škodcom a plesniam, a preto pri jeho pestovaní nie je potreba používa ani pesticídy ani hnojivá. Týmto je vylúčená veľká časť nežiadúcich chemických reziduí v konečnom bambusovom produkte – rúčke kefky CURANATURA.

 Povrchová úprava rúčky zaručuje okrem atraktívneho vzhľadu a príjemného zaobchádzania takzvanú karbonizáciu povrchu, ktorá rapídne predlžuje životnosť rúčky a má za výsledok vodeodolnosť povrchu a tým pádom zabraňuje usádzaniu nečistôt a mikróbov.

— STAROSTLIVO VOLENÉ ŠTETINKY —  
Štetinky kefky CURANATURA sú taktiež volené podľa prísnych zdravotných kritérií. Vyvinuté boli výhradne v mäkkom prevedení v rozsahu výslovne odporučenom profesionálnym dentálnym hygienikom. Materiál štetiniek je buď nylon 4, alebo prírodná bambusová celulóza. V obidvoch prípadoch ide o 100% biologicky rozložiteľný materiál.


 NYLON 4 bol zvolený ako zdravá voľba, a zubná kefka CURANATURA HEALTH s nylonovými štetinkami 100% zodpovedá požiadavkám Medzinárodného Sympózia dentálnej hygieny.

 VLÁKNA BAMBUSOVEJ CELULÓZY boli zvolené ako zelená voľba, a zubná kefka CURANATURA BAMBOO tak spĺňa požiadavky na označenie 100% prírodný produkt. Bambusové vlákna sú výnimočne pružné a trvácne, čo z nich činí ideálny materiál pre štetinky zubnej kefky – samozrejme pri zachovaní správnych vlastností kefky – zistenými výskumami kefiek CURANATURA pod dohľadom dentálneho hygienika.

 VLÁKNA Z AKTÍVNEHO UHLIA kombinujú prírodné prednosti vlákien z bambusovej celulózy s nepopierateľnými benefitmi štetiniek upravených prídavkom aktívnho uhlia, ktoré vzniklo špeciálnou vysokoteplotnou úpravou bambusu a dodáva tak kefke húževnatosť a vylepšené čistiace vlastnosti.

— OBAL —  

Aby našu prácu nezdobili iba prekrásne slová, dávame prednosť zmysluplným činom! U nás nenájdete lesklé poplastované “papieriky”, ani farebné či plastové obaly, ktoré zabúdajú na ekológiu.. prírodné zubné kefky Curanatura balíme do nelepených, ručne skladaných krabičiek z poctivého recyklovaného papiera.

Okrem rôznych uznávaných certifikácií (CE1, CE2, CE3 a CE4) majú naše kefky vlastný Dezinfekčný výrobný certifikát.