Porovnanie Arborescens a Barbadensis (Vera)

Aloe Arborescens (červený kvet) Aloe Barbadensis (žltý kvet)Aloe Arborescens je jednou z približne dvesto odrôd rastliny Aloe a podľa vedeckých štúdií má zo všetkých odrôd zďaleka najúčinnejšie zdraviu prospešné vlastnosti. Hoci pripomína kaktus, patrí do čeľade ľaliovitých, ako je cesnak, cibuľa, špargľa… a v zime vytvára majestátny červený kvet.


Jeho sila je bezkonkurenčná v tom, že poskytuje ľudskému telu kompletné spektrum fytonutrientov a nutraceutických vlastností potrebných na podporu a posilnenie zdravia a elimináciu odpadových častíc v zdravom imunitnom systéme. Vaše telo sa prebuduje do zdravého stavu s pozoruhodne zlepšenými funkciami.

Liečivé vlastnosti Aloe Vera Arborescens sú známe už stovky rokov, no bol to brazílsky mních Romano Zago, ktorý ich znovuobjavil a vylepšil o novú receptúru, čím túto zázračnú rastlinu premenil na silný detoxikačný prostriedok. Jednoducho ju v správnom pomere spojil s ďalšími dvoma zložkami: medom a 2% organickým figovým destilátom.


Aloe Arborescens nie je len ďalší druh rastliny Aloe. Nedávne štúdie uskutočnené Inštitútom Palatinin Salzano, Benátky, Taliansko dospeli k záveru, že Aloe Vera Arborescens je podstatne bohatšia na liečivé látky v porovnaní s inou, marketingovo známejšou odrodou: Aloe Vera (Barbadensis).

Aloe Barbadensis (Vera) má veľké listy a žlté kvety, ktoré sú najčastejšie používané v komerčných “Aloe Vera”produktoch – obrovskými spoločnosťami s podporou masívneho marketingu. Táto odroda však používa iba dužinu listov rastliny, kvôli nadmernému množstvu aloínu nachádzajúcemu sa v šupke, ktorý dereguluje črevá, čo spôsobuje agresívne hnačky.

Aloe Arborescens s červeným kvetom má listy asi o polovicu menšie ako Aloe Vera Barbadensis (120-180g vs. 500-600g), takže je menej výnosná pre zdravé výživové doplnky, kozmetiku, pracie prostriedky, látky, matrace, ukľudňujúce balzámy po holení a iné odvetvia, ktoré používajú iba dužinu.
Aloe Vera Arborescens má však oveľa väčšiu a ľudskému telu prirodzenejšiu koncentráciu liečivých látok a tým pádom zdravotných prínosov, aj preto, lebo využíva aj šupku listov, ktorá obsahuje veľké množstvo zdravotne prospečných živín, okrem iného aj Aloín v odborne odporúčanej dávke, dôležité laxatívum na odstránenie zápchy.

Vedecké názory hovoria jasne:

Dr. Aldo Facetti (pozri Google):
“Pokiaľ ide o liečivé vlastnosti vyplývajúce z mojej analýzy, garantujem, že Barbadensis, najpoužívanejší v priemysle pre najväčšie množstvo gélu, má asi 25% účinnej látky proti rakovine, zatiaľ čo Arborescens vlastní 70%.”

Palatiniho inštitút v Salzane v Benátkach uviedol:
“Aloe Arborescens je o 200% bohatší na liečivé vlastnosti ako Aloe Barbadensis.”

Dr. Raquel Teixeira – Centrum pre biotechnológiu a jemnú chémiu, Universidade Católica Portuguesa, Porto, Portugalsko, hovorí:
Aloe Barbadensis, známa ako Aloe Vera, je možno rastlina s najväčším počtom produktov na trhu. V skutočnosti má táto rastlina mimoriadne vlastnosti, ale v porovnaní s Aloe Arborescens stráca na kvalite.
Aloe Arborescens predstavuje zložky, ktoré má Aloe Vera, ale vo vyšších koncentráciách, vďaka čomu je Aloe Arborescens rastlinou s vlastnosťami, ktoré je možné využiť v priemysle.
Niekoľko štúdií preukázalo účinnosť Aloe Arborescens pri liečbe rôznych ochorení, ako sú: kožné ochorenia, liečba prostaty, vnútorné a vonkajšie hojenie rán (pooperačná liečba), chronická bronchitída, rekonvalescencia po chemoterapii, liečba pečene (cirhóza pečene) a pri liečba diabetes mellitus 2. typu.
Keď urobíme analógiu s trhom produktov založených na rastline Aloe Vera (Barbadensis) v kozmetickom, farmaceutickom a potravinárskom priemysle, dospejeme k záveru, že Aloe Arborescens disponuje vlastnosťami sľubovanými v týchto produktoch, ale ich výsledky sú oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, s ďaleko lepším dopadom na zdravie spotrebiteľov.


Na potvrdenie týchto tvrdení a ukážku veľkého rozdielu v koncentrácii účinných látok medzi Aloe Barbadensis (Vera) a Aloe Arborescens, predkladáme mineralogický rozbor:

Mineralogické zloženie mg/100 mlAloe Arborescens*Aloe Barbadensis (Vera)**
Vápnik52240
Horčík3414
Draslík35561
Sodík26251
Zinok0,780,02
Železo0,580,3
Mangán0,0980,03
Selén0,020,019
Bór7,436
Meď0,020,004
Bielkoviny7,3000,000
* vlastný laboratórny rozbor
**Rawe (1966)